Vzhled: základní | textový | pro slabozraké

reportáže

reportáže > Projekt EDISON na ZŠ Kvasice

přidáno: 19.02.2018

V týdnu od 12. – 16. 2. 2018 se na ZŠ ve Kvasicích uskutečnil mezinárodní projekt EDISON. Jedná se o vzdělávací projekt připravený pro skupinu čtyř až osmi vysokoškolských studentů z různých zemí celého světa, kteří zavítají do základních a středních škol ve Zlínském kraji. Hlavním cílem projektu je posílení vzdělanosti a povědomí žáků o cizích kulturách, zvyklostech i tradicích. Multikulturní atmosféra a oživení výuky u žáků prokazatelně zvyšuje zájem o výuku a probouzí v nich chuť objevovat nové poznatky. Jelikož stážisté ovládají pouze svůj rodný jazyk a jazyk anglický je velkým přínosem pro žáky ve škole, že zlepší své komunikační dovednosti právě v anglickém jazyce.

Konkrétně do naší školy zavítali tito tři stážisté: Chenglong Ji, 19 letý sympaťák z Číny a dvě dívky, Gűlin Baris, 19 letá studentka z Turecka a Siti Cut Alia Kuswalastri, 18 letá studentka z Indonésie, která se teprve v České republice poprvé setkala s něčím pro nás tak zcela běžným, a to sněhem.

V neděli 11. 2. jsme naše stážisty již netrpělivě očekávali na autobusové zastávce společně s hostitelskými rodinami, které jim po dobu tohoto projektu poskytly zdarma ubytování. Chenglong strávil týden u rodiny J. Kohouta z 8. třídy, Gűlin byla ubytována u rodiny A. Skácelové z 8. třídy a Alia bydlela u paní učitelky J. Konečné. Všem rodinám patří velký dík, za jejich ochotu a jistě budou na tento týden ještě dlouho v dobrém vzpomínat.

Fotografie z tohoto velmi zajímavého týdne u nás ve škole najdete na webových stránkách ZŠ Kvasice www.zskvasice.cz

 

Mgr. František Látal, Ph.D.

 

Fotogalerie


Vyhledávání

Letecký pohled

Letecký pohled

Kvasický ořešák - stromu roku ČR

Obecní úřad

Adresa:
Obec Kvasice
A. Dohnala 18
768 21 Kvasice

Telefon:
573 358 011

Datová schránka:
quhbdab

Úřední hodiny:
Pondělí a středa
7.00 až 17.00
Polední přestávka:
11.30 až 12.30


IČ: 00287385
DIČ: CZ00287385

Hlášení rozhlasu

Soukromý prodejce pan Křapa
hlášeno: 17.01.2019
Nalezen svazek klíčů v ulici Družstevní
hlášeno: 17.01.2019
Výtěžek z Tříkrálové sbírky
hlášeno: 07.01.2019
Nález klíčů od auta
hlášeno: 03.01.2019
Firma Mediaservis hledá distributora
hlášeno: 03.01.2019

Vyvìšené dokumenty

aktuální poèet vyvìšených dokumentù je: 19
zobrazit dokumenty

Zajímavé odkazy

Portál Východní Morava
Turistické informace z regionu

Zlínský kraj
Oficiální web krajského úřadu

Portal.gov.cz
Na úřad přes internet

ePUSA
Elektronický portál samospráv

VirtualTravel.cz
Virtuální prohlídky

Evropská databanka
Informace o firmách

Napajedlaci.cz
Počasí v regionu

Farní kronika Kvasice
Digitalizace farní kroniky

Zasílání novinek na email, mobil

Chcete být informování o každé aktualizaci www stránek obce Kvasice? Registrujte svojí emailovou adresu do služby zasílání novinek na email. Registraèní formuláø zde.
FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI

Návštìvnost stránek