Vzhled: základní | textový | pro slabozraké

reportáže

reportáže > Hry seniorů

přidáno: 22.09.2017

Mikroregion Jižní Haná je svazek obcí v okresu Kroměříž a okresu Zlín, jeho sídlem je Tlumačov, nám. Komenského 170 (KIS Tlumačov). Cílem je spolupráce členských obcí s regionálními agenturami na mikroregionálních projektech a spolupráce v oblasti kultury a sportu. Sdružuje celkem 4 obce: Chropyně, Hulín, Kvasice a Tlumačov. Byl založen v roce 2000.
Hry byly zahájeny slavnostně krátce po 9 hodině předsedkyní mikroregionu paní Boženou Hrabalovou, která je zároveň místostarostkou Chropyně. Všechny přítomné pozdravili také hlavní představitelé obcí a měst mikroregionu.
Bylo přichystáno 8 soutěží: trénování paměti, slalom – štafeta (převoz kostek na dětských kolečkách), hod balónu na basket. koš, střelba florbalovou hokejkou na branku, bowling, vyšívání srdce, chytání rybiček a skládání puzzle.
Po ukončení soutěží byl čas na oběd a kulturní vystoupení každé obce či města. 
V 13,30 hodin byly vyhlášeny výsledky. Opět proběhla divácká soutěž, tentokráte doplněná o anketní otázku, zda senioři chtějí i nadále zachovat ráz her nebo chtějí změnu. 99 % se vyjádřilo pro stejný program. 
Hlavní rozhodčí, paní Libuše Staňková a její pomocník pan Florián, zveřejnili, pro zajímavost, i statistiku úspěšnosti v jednotlivých soutěžích: Slalomem nejrychleji projeli Kvasice I., v trénování paměti se „blýsklo“ družstvo Kvasice II., nejlepší trefu do bask. koše měli senioři z prvního družstva Tlumačov, Kvasice II. bravurně zvládly bowling, rybičky nejvíce braly Chropyni II., senioři z Kvasic v nejkratším čase poskládali puzzle, výbornou mušku, při střelbě na branku, předvedlo družstvo Kvasice II. a vyšívat umí nejlépe a nejrychleji tlumačovští senioři z prvního družstva.
Pak se už rozproudila volná zábava.
Děkujeme vedení ZŠ Tlumačov za vstřícný přístup při přípravě her, žákům školy za asistenci při soutěžích, zaměstnancům údržby a obecního úřadu za pomoc, paní Kotlabové a Zaoralové za skvěle zvládnutý provoz malého bufetu. V neposlední řadě velké „díky“ patří všem seniorům za reprezentace obcí . Další hry se budou konat v Hulíně.

Konečné pořadí:
1. Kvasice II. (82 bodů) ve složení Rybnikář Zdeněk, Dvorníková Jarmila, Vymyslická Anna, Zapletalová Božena, Zapletalová Olga, 2. Kvasice I. (81 bodů) ve složení Stránský Miroslav, Dřímalová Eva, Konečná Viera, Řehůřková Milada, Zapletalová Božena, 3. Tlumačov I (79 bodů), 4. Hulín I (73 bodů), 5. Tlumačov II (64 bodů), 6. Hulín II (59 bodů), 7. Chropyně II (58 bodů) a 8. Chropyně I (56 bodů).

 

Renáta Nelešovská - vedoucikis@tlumacov.cz

Vyhledávání

Letecký pohled

Letecký pohled

Kvasický ořešák - stromu roku ČR

Obecní úřad

Adresa:
Obec Kvasice
A. Dohnala 18
768 21 Kvasice

Telefon:
573 358 011

Datová schránka:
quhbdab

Úřední hodiny:
Pondělí a středa
7.00 až 17.00
Polední přestávka:
11.30 až 12.30


IČ: 00287385
DIČ: CZ00287385

Hlášení rozhlasu

Oznámení - MUDr. Bláhová a Bedřichová
hlášeno: 14.12.2018
Vánoční koncert skupiny Návraty
hlášeno: 13.12.2018
Uzavření Obecního úřadu,sběrného dvora a knihovny
hlášeno: 12.12.2018
Svoz komunálního odpadu v době vánočních svátků - Biopas
hlášeno: 10.12.2018
Zájezd na vánoční trhy v Uherském Hradišti
hlášeno: 04.12.2018

Vyvìšené dokumenty

aktuální poèet vyvìšených dokumentù je: 24
zobrazit dokumenty

Zajímavé odkazy

Portál Východní Morava
Turistické informace z regionu

Zlínský kraj
Oficiální web krajského úřadu

Portal.gov.cz
Na úřad přes internet

ePUSA
Elektronický portál samospráv

VirtualTravel.cz
Virtuální prohlídky

Evropská databanka
Informace o firmách

Napajedlaci.cz
Počasí v regionu

Farní kronika Kvasice
Digitalizace farní kroniky

Zasílání novinek na email, mobil

Chcete být informování o každé aktualizaci www stránek obce Kvasice? Registrujte svojí emailovou adresu do služby zasílání novinek na email. Registraèní formuláø zde.
FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI

Návštìvnost stránek