Vzhled: základní | textový | pro slabozraké

aktuality

aktuality > I V KVASICÍCH NA KOLO JEN S PŘILBOU

přidáno: 05.05.06

Od 1.května 2006 začala i v naší obci kampaň na propagaci nošení cyklistických přileb, jež by měla pomoci zabránit dalším zbytečným úrazům hlav. Podle současného zákona jsou povinni cyklisté ve věku do 15 let používat při jízdě na kole tuto ochranu hlavy. Od 1. července 2006 se tato povinnost stane zákonnou normou i pro mladistvé do 18 let. V rámci rozsáhlé akce dostanou děti ve škole i v mateřské škole za jimi namalovaný obrázek s dopravní tematikou kupon na slevu při koupi cyklistické přilby, který mohou rodiče využít v prodejně kol a cyklistických potřeb Štrof ve Vodní ulici v Kroměříži až do 30.června 2006. V průběhu celé sezóny mohou být děti kdekoliv na ulici kontrolovány hlídkou, která je tvořena i příslušníky Policie ČR a za nošení přilby pak budou odměněny drobnými pozornostmi. Touto akci bychom chtěli ovlivnit celou populaci dětí do 15 let natolik, aby pro každého mladého cyklistu bylo zcela normální jezdit na kole jen s přilbou. Pamatujte také i na to, že samostatně smí na silnici dítě až od věku 10 let! Každý cyklista musí znát pravidla silničního provozu, musí mít řádně vybavené jízdní kolo, nasazenou a řádně připěvněnou cyklistickou přilbu. Ta totiž značně snižuje riziko zranění hlavy při úrazech na kole. Chraňte proto hlavy svých dětí, protože zdraví a život mají jen jeden!

Komentáøe

1 od: ?, přidáno: 19:05 12.05.06

Udělejte tuto akci i ve Střížovicích a okolních veesnicích,děkuji.
2 od: ?, přidáno: 16:05 15.05.06

Tato akce by měla být zaměřena na cyklisty kteří brázdí silnice od místního hostince Pod Kaštany.
3 od: ?, přidáno: 09:06 20.06.06

Kubo, než kampaň začala, organizátoři oslovili starosty okolních obcí, aby se ke kampani připojili. Bohužel jen obec Nová Dědina kladně odpověděla na naši výzvu. Kampaň je čtyřletá, pokusíme se příští rok znovu obce oslovit. Renata Nelešovská

Vyhledávání

Letecký pohled

Letecký pohled

Kvasický ořešák - stromu roku ČR

Obecní úřad

Adresa:
Obec Kvasice
A. Dohnala 18
768 21 Kvasice

Telefon:
573 358 011

Datová schránka:
quhbdab

Úřední hodiny:
Pondělí a středa
7.00 až 17.00
Polední přestávka:
11.30 až 12.30


IČ: 00287385
DIČ: CZ00287385

Hlášení rozhlasu

Nabídka práce - prodavač - Jednota Kvasice
hlášeno: 05.06.2020
Prodej ovoce a zeleniny - pan Křapa
hlášeno: 04.06.2020
Oranžové hřiště opět v provozu
hlášeno: 01.06.2020
Nalezen pes
hlášeno: 01.06.2020
Zápis stavu vodoměrů - VaK
hlášeno: 01.06.2020

Vyvìšené dokumenty

aktuální poèet vyvìšených dokumentù je: 48
zobrazit dokumenty

Zajímavé odkazy

Portál Východní Morava
Turistické informace z regionu

Zlínský kraj
Oficiální web krajského úřadu

Portal.gov.cz
Na úřad přes internet

ePUSA
Elektronický portál samospráv

VirtualTravel.cz
Virtuální prohlídky

Evropská databanka
Informace o firmách

Napajedlaci.cz
Počasí v regionu

Farní kronika Kvasice
Digitalizace farní kroniky

Zasílání novinek na email, mobil

Chcete být informování o každé aktualizaci www stránek obce Kvasice? Registrujte svojí emailovou adresu do služby zasílání novinek na email. Registraèní formuláø zde.
FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI

Návštìvnost stránek